Mobil Ödeme Yapma Aşamaları

Mobil ödeme nasıl yapılır konusu oldukça fazla merak edilen bir husustur. GSM operatörü tarafından sunulan bir hizmet olduğu için Mobil ödeme bozdurma tamamen kişinin isteğine göre aktif bir hale getirilir. Mobil ödeme yöntemi ile Nasıl ödeme yapılır dendiğinde ise alışverişten sonra mobil ödeme seçeneğine tıklamak gerekir. Sonrasında cep telefonu numarası istenir. Telefona onay mesajı gönderilir ve daha sonra alışveriş tamamlanmış olur.

Mobil Ödeme Güvenli Midir?

Gelişmiş güvenlik özelliği ve kolaylığı sebebiyle Mobil ödeme nakit kullanıcıları gün geçtikçe artış göstermeye devam eder. Mobil ödeme yöntemi için kesinlikle güvenli yerler tercih etmek gerekir. Bazen kötü niyetli olan dolandırıcı abonelik sistemleri ile her ay düzenli olarak faturaya yansıtılan tutar kişilere oldukça fazla zarar verir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için güvenli olan yerlerden mobil ödeme ile alışveriş yapmak gerekir.

Bu gibi durum ile karşılaşıldığında kullanılan GSM operatörü sorumluluk altına girmez ve mecburen alışveriş yapılan işletme yeriyle iletişime geçmek gerekir. Eğer ki mobil ödeme bozumu kullanmak istemezse bunun için GSM operatörü ile iletişime geçerek iptal edilmesi istenebilir.

Mobil Ödeme Nerelerde Kullanılır?

Telefon faturasına yansıtılan mobil ödeme bozumu yöntemi daha çok küçük çaplı ödemeler için kullanılır. Mobil ödemenin kullanıldığı yerler ise şu şekildedir;

  • Online alışveriş işlemleri sırasında,
  • Abonelik işlemlerinde,
  • Google play ve  Google Store’de yapılan tüm alışverişlerde
  • GSM operatörünün anlaşma sağladığı tüm işletme yerlerinde