Mobil Ödeme Sistemi Kullanımı Nedir?

Mobil ödeme sistemi, tüketici gruplarının alışveriş tahsilatlarını GSM operatörleri sayesinde gerçekleştirdiği bir tür öneme yöntemidir. Mobil ödeme nakit sistemi ile Ödeme yapmak isteyen kişiler, Ödeme sırasında cep telefonu ve şifre bilgilerini girip alışveriş işlemlerini tamamlayabilir. Mobil ödeme sayesinde bu tutar kişilerin faturasına yansıtılır. Kişinin kullandığı hat bakiyesi ise krediden düşüş yapılır. Bunun yanı sıra iş yerlerinde tercih edilip kullanılan mobil ödeme sistemi, temassız pozlar sayesinde de gerçekleştirilebilir. Bu işlemde mobil temassız ödeme ve NFC özelliği açık bulunan kredi kartları aracılığı sayesinde olur.

Mobil Ödeme Sistemi sayesinde Satışlarda Artış Yakalama

E-ticaret ile internet üzerinden ürün satışı gerçekleştiren işletme yerlerinin ürünleri belirli bir oranda kişilere hitap eder. İşletme yerlerinin hedef kitlelerinden bulunan tüketici gruplarının alışveriş alışkanlıklarının her biri birbirinden ayrıdır. Bazı tüketici gruplarının kredi ve banka kartı yöntemi ile alışveriş yapmayı tercih ederken kredi kartı ve banka kartı bulunmayan kişiler ise genel olarak kapıda ödeme, havale/ EFT veya mobil ödeme bozdurma yöntemi gibi seçenekleri tercih ederek alışveriş yamayı tercih eder.

Mobil ödeme yöntemi ülkemiz çapında kullanılmaya başladığından itibaren bu sistemi kullanan çok fazla kişi ortaya çıkmış durumdadır. Bu kişilerin bir kısmı fiziksel mağaza yerlerinde Mobil temassız ödeme yöntemini tercih ederken bazısı da e-ticaret sitelerinde bu tür ödeme yöntemini kullanmak ister. Yani kısaca bahsetmek gerekirse mobil ödeme sistemi yer alan e- ticaret firma yerleri ulaştığı hedef kitleye bir yeni grup daha eklemeyi başarmıştır. Bu da işletme yerlerinin satışlarında artış yakalanmasına sebebiyet vermiştir. Sizde e- ticaret sitenizde mobil ödeme bozumu sistemine yer vererek, hedef kitlenizde bulunan kişilere farklı bir ödeme alternatifi sunabilir ve satışlarınızda daha çok artış yakalayabilirsiniz