Mobil Ödeme Ne Anlama Gelir?

Mobil ödeme, kullanılıyor olan herhangi bir GSM operatörü üzerinden Mobil ödeme yönteminin aktif bir hale gelmesi sonucunda gerçekleştirilen online alışverişlerin GSM operatörüne yansıtılıyor olmasıdır. Bu ödeme yöntemi fatura ödeme zamanı geldiği durumda yapılan alışveriş tutarının da tüketiciden tahsil edilmesi sonucu gerçekleştirilir. Mobil ödeme bozdurma genel olarak internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş gerçekleştirmeye imkan sunar. Bunun yanı sıra düzenli şekilde ödeme yapılacak abonelik gibi hizmetleri de satın almak için kullanılması mümkündür. Mobil ödeme hem Mobil cüzdanı hem de Mobil para transferini içerisine alır.

Mobil cihaz üzerinden uygulanan yasal düzenlemelere tabi tutulan bir işlem türüdür. Yani daha çok kredi kartı, nakit ya da çek gibi ödeme alternatiflerini kullanmak yerine, Mobil Ödeme teknolojisi sayesinde Mobil ödemeyi kullanarak dijital bir şekilde ödeme yapmanıza olanak sunar.

Mobil Ödeme Bozumu Kullanılan Alanlar Nerelerdir?

Telefon faturasına yansıtılan mobil ödeme yöntemi genel olarak az tutarları ödemeler için tercih edilip kullanılır. Büyük tutardaki ödeme yerine kartlı ödemeler ve taksitli seçenekler daha çok devreye girer. Mobil ödeme bozumu pek çok alan yerinde kullanıma aktif bir işlem sağlar. Bunlar ise şu şekildedir;

  • Online şekilde yapılan tüm alışveriş işlemlerinde
  • Abonelik işlem süresi boyunca
  • Google play ve Google Store’dan yapılan alışveriş işlemlerinde
  • GSM operatörünün Anlaşmalı olduğu pek çok işletme yerlerinde Mobil ödeme yöntemi kullanmak mümkündür.

Mobil Ödeme Nakit Nasıl Aktif Bir Hale Gelir

Mobil ödeme nakit nasıl aktif hale getirilir konusu çok merak edilir. GSM operatörlerinin sunduğu bir hizmet olarak bilinen mobil ödeme yöntemi Kişinin kendi isteği doğrultusunda aktif bir hale gelir. Mobil ödeme ile ödeme nasıl olur denildiğinde ise alışverişten sonra mobil ödeme seçeneğine tıklamak gerekir. Cep telefonu numarası istenir. Telefona gelen onay mesajı sonrasında alışveriş tamamlanmış olur.