Mobil Ödeme Kullanılamıyor Olmasının Nedeni Nedir?

Mobil ödeme bozdurma yöntemi eğer ki yapılamıyor ve kullanılamıyor ise bunun en başlıca sebebi düzenli bir şekilde fatura ödenmediğinden hat kendisini otomatik olarak mobil ödeme kullanımına kapatmış olmasından kaynaklıdır. Ancak faturanın ödendiğini dair bir belgeniz mevcutsa ya da bu bilgi konusunda kendinizden eminseniz konu hakkında daha iyi bir bilgiye sahip olmak için whatsap üzerimden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu konuyla ilgili tüm detaylara hâkim olan müşteri temsilcileri size en iyi şekilde bilgi aktarımı yaparak nerede ne gibi bir sorun var sizlere daha iyi bilgi aktarımı yaparak yardımcı olmaya çalışılır.

Mobil Ödeme Yöntemi Temassız Olarak Da Kullanılabilir mi?

Mobil ödeme bozumu yönteminin en avantajlı yanında bir tanesi ise temassız bir yöntem ile kullanılabiliyor olma özelliğine sahip olmasıdır. Ancak böyle bir yöntemde yararlanabiliyor olmak için de telefonda NFC özelliğinin bulunması gerekir. Telefonun ayarlar bölümünden bu özelliği aktif bir hale getirerek birçok fiziki mağaza, market ya da fatura ödeme noktasında bu yöntemi tercihe dip kullanabilirsiniz. Mobil ödemeyi kullanmak istediğiniz anda POS cihazına QR kodunu okutarak harcama tutarını temassız bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Günümüz koşullarında teknolojinin çok fazla ilerlemesi sonucunda Mobil ödeme nakit sistemi de hemen hemen son 5 yıldır hayatımızda yer almaya başladı. Daha çok bu yöntem kredi kartı kullanımına benzetiyor olsa da kredi kartı kullanımına göre hem daha avantajlı hem de çok daha güvenlidir. Kredi kartı kullanımına faiz istenirken Mobil ödemede öyle bir durum söz konusu olmuyor. Aynı zamanda Mobil ödeme yönteminde kullanım hakkı kısıtlı bir hale geliyor. GSM operatörleri tarafından yürütülen bu yöntem kullanıcılar için bir hayli avantaj sunuyor.