Mobil Ödeme ile Sahteciliğe Engel Olun

Günümüz şartlarında e-ticaret firmalarının karşılaştığı bir başka problem ise e-ticarette Fraud yanı başka bir deyişle sahteciliktir. Genel olarak e-ticarette sahtecilik ile karşı karşıya kalınan durumlar kayıp veya çalıntı kredi kartı adresinde yapılan işlemlerdir. Böyle bir durum işletme yerinizde hem maddi hem de manevi açıdan zarar görmesine neden olur. Ancak mobil ödeme sistemi bulunan işletme yerleri e-ticarette sahteciliğin önüne oldukça basit bir şekilde geçer. Genellikle mobil ödeme yöntemi sayesinde alışveriş yapılan kişiye kısa bir kod gönderilir. Eğer ki sizde e-ticarette hem sahteciliğin önüne geçmek hem de işletme yerinizde zarar görmesini istemiyorsanız mobil ödeme nakit sistemini kullanabilirsiniz.

Mobil Ödeme Yöntemi Sayesinde Zamandan Tasarruf Edin

Günlük hayatta alışveriş esnasında yapılan ödeme seçenekleri arasında bulunan kapıda ödeme ve havale/ EFT ile ödeme yöntemleri genellikle işletme yerlerinin zaman kaybetmesine neden olur. Çünkü bu tür ödeme yöntemlerinin takibi daha çok manuel bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda banka kartı ve kredi ile ödeme seçeneği veya mobil ödeme bozdurma ile yapılan alışveriş seçenekleri işletme yerlerinin diğer ödeme yöntemlerine göre daha çok zaman kazandığını ifade eder.

Çünkü genellikle bu ödeme yöntemlerinde kontroller otomatik olacak şekilde yapılır. Sizde hem müşterinizin hem de işletme yerinizin zaman kazanmasını isterseniz e-ticaret sitenize mobil ödeme ile alışveriş seçeneği alternatifini bulundurabilirsiniz. Bu sayede hem satışlarınızı hem de müşteri memnuniyetinizin artmasına neden olarak e- ticarette bir hayli başarılı olabilirsiniz.

Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin Başlıca Nedenler

Mobil ödeme sistemi kullanmanız için başlıca nedenler bulunur. Bu nedenler ise şu şekildedir;

  • Satış potansiyelinde artış gösterme
  • Müşteri memnuniyetinde artış sağlama
  • Mobil satış yapma
  • Zamandan tasarruf etme
  • E-ticarette sahteciliği engellemek için

Tüm bu sebeplerden dolayı mobil ödeme bozumu kullanılabilir.