Mobil Ödeme ile Mobil Satış Yapma İmkanı

Günümüz koşullarında e-ticaret üzerinden pek çok alışveriş imkanından yararlanılabilir. Alışverişin hemen hemen %75’inde mobil cihazlar sayesinde yapılır. Genel olarak en çok tablet ve cep telefonu gibi cihazlar üzerinden yapılan alışverişler için ürün tahsilatını ödeyebilmek adına ya mobil ödeme yöntemleri ya da kredi ve banka kartları kullanımı tercih edilir. Banka kartı ve kredi bulunmayan kişiler ise genellikle en çok mobil ödeme bozumu yöntemine yönelir 

Bu sebepten dolayı mobil satışlarında artış yakalamak isteyen e-ticaret firma sahipleri için mobil ödeme nakit yöntemi ile alışveriş seçeneğini e-ticaret sitelerinin eklemeleri çok önemli bir husustur. Sizde bu yöntem sayesinde e ticaret sitenize böyle bir özelliği ekleyebilir ve mobil platform üzerinden yaptığınız tüm satışlarında artışına neden olabilirsiniz.

Mobil Ödeme Yöntemi ile Zaman Kazanın

Genel olarak alışveriş işlemleri için ödeme seçenekleri arasında bulunan havale/EFT ve kapıda ödeme gibi ödeme seçenekleri tamamen işletme yerlerinin zaman kaybetmesine sebebi olur. Çünkü böyle bir ödeme yönteminin takibi tamamen manuel olacak şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda banka kartı ve kredi ile ödeme seçeneğine yer verilen ya da mobil ödeme ile alışveriş seçeneği yer alan işletme yerlerinin diğer satış firmalarına göre çok daha fazla zamandan tasarruf ettiği bilinir. Çünkü böyle bir ödeme yönteminde kontroller tamamıyla otomatik olacak şekilde yapılır.

Eğer ki siz de hem müşterinizin hem de işletme yerinizde zamandan tasarruf etmesini istiyorsanız kesinlikle e- ticaret sitenize kolay ve pratik bir kullanımı olan mobil ödeme bozumu alışveriş seçeneğini ekleyebilirsiniz. Bu durum sonucunda hem satışların hem de müşteri memnuniyetinizin artmasına neden olarak e- ticaret de çok başarılı bir hale gelebilirsiniz.