Mobil Ödeme ile Mobil Satış İşlemi

E-ticaret siteleri üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin yaklaşık olarak %75’i Mobil cihazlar üzerinden yapılır. Daha çok cep telefonu ve tablet gibi cihazlar sayesinde alışveriş yapan kişiler ürün tahsilatını Mobil ödeme yöntemi veya kredi, banka kartı gibi işlemler sayesinde gerçekleştirir. Banka kartı ve kredi gibi yöntemden faydalanmayan kişiler ise en çok mobil ödeme yöntemini tercih eder. Bu yüzden mobil satışında artış yakalamak isteyen e-ticaret firmaları mobil ödeme bozdurma yöntemi ile alışveriş seçeneğini e-ticaret siteleri üzerine eklemeleri çok önemlidir. Sizde böyle bir yöntemden faydalanmak için e-ticaret sitenize bu özelliği ekleyip mobil platformlar üzerinden yaptığınız satışı daha çok artırabilirsiniz.

Mobil Ödeme Bozumu Sayesinde Satışta Artış İmkânı

E-ticaret sayesinde internetten ürün satışı gerçekleştirin  işletme yerlerinin ürünleri belirli bir hedef kitleye hitap eder. İşletme yerlerinin hedef kitlesinde yer alan tüketici gruplarının alışveriş alışkanlığının birbirinden ayrı olduğu aşikardır. Bazı tüketici kitlesi kredi ve banka kartı yöntemi ile alışveriş yapmayı tercih ederken kredi ve banka kartı bulunmayan pek çok kişi ise kapı ödeme, havale/EFT veya mobil ödeme nakit yöntemini kullanarak alışveriş yapmayı tercih eder.

Mobil ödeme sistemleri ülkemiz genelinde kullanılmaya başladığından bari bu ödeme yöntemini kullanan birçok kişi ortaya çıkmıştır. Bu kişilerin bir kısmı fiziksel mağazalarda mobil temassız ödeme seçeneğini kullanırken bazı kesim ise e-ticaret sitelerinde bu ödeme yöntemini kullanılır. Yani kısaca özetlemek gerekirse mobil ödeme bozumu sistemine sahip olan e-ticaret firmaları hitap ettiği gruba bir yeni grup daha ekleyebilir. Hal böyle olunca da işletmelerin satışlarında artış gözlemlenir. Sizde e-ticaret sitenizde mobil ödeme yöntemine yer verip, hedef kitlenizde bulunan kişilere daha alternatif bir ödeme imkanı vadedebilir ve satışlarınızda artış yakalayabilirsiniz