Mobil Ödeme Her Yerde Kullanmak Mümkün mü?

Mobil ödeme bozumu günümüz koşullarında kullanıcılarına epey bir avantaj sunar. Hemen hemen herkesin kullandığı bu yöntem birçok yer sevilerek tercih edilir. Özellikle online alışveriş sitelerinde ve play Store ya da fiziki market ve mağaza gibi yerlerde çok yaygın bir şekilde kullanılır. Bunun en büyük nedeni ise hiç bekleme gibi bir durum olmaması ve hızlı, pratik olmasından kaynaklıdır. Günlük hayatta en çok gençler tarafından tercih edilen bu yöntem fazlasıyla imkân sunar. Bir mağazaya girdiğinizde yaptığınız alışveriş tutarını kasaya geldiğiniz zaman telefon ile ödeme yapmanız oldukça mümkündür. Tek yapmanız gereken size gönderilen SMS’i onaylamanızdır. Sonrasında bu tutar telefon faturanıza yansıtılır ve telefon faturanızı ödeyeceğiniz zaman bu tutarı da ödemeniz gerekir.

 Mobil Ödeme Ne Anlama Gelir?

Genel olarak mobil ödeme nakit yöntemi telefon faturasına yansıtılan bir tür ödeme biçimidir. Siz alışveriş yaptıktan sonra GSM operatörü tarafından mobil ödemeyi aktif hale getirmesini söylersiniz ve böylelikle alışveriş tutarı telefon faturasına yansımış olur. Büyük harcamalardan ziyade daha çok küçük harcamalar için tercih edilerek kullanılır. Her an nakit paraya ihtiyaç duyan herkes böyle bir yöntem sayesinde kolayca nakit para elde etmiş olur. Kredi kartı kullanımını aratmayan bu yöntem sayesinde hem faizsiz hem de nakit olarak para çekmeniz oldukça mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken GSM operatörünüz ile irtibata geçmenizdir.

Mobil Ödeme Türü Nedir?

Mobil ödeme bozdurma sayesinde geleneksel ticaret yöntemi ile veya e-ticaret sitelerinin üzerinden satış yapan işletmenin ürün tahsilatını gerçekleştirmek için kullandığı belirli başlı deme türleri bulunur. Bunlar ise;

  • Kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yöntemi
  • Nakit
  • Havale
  • EFT
  • Kapıda Ödeme
  • Mobil ödeme
  • Cüzdan