Mobil Ödeme Bozumu Nasıl Kullanılır?

Mobil ödeme bozumu kullanmak için anlaşmalı olan kurum yerinin web sitesi ya da uygulaması üzerinden mobil ödeme nakit yöntemi tercih edilir. Telefonunuza başlatılması gereken servis ile ilgili bir onay mesajı gönderilir. Bu gelen SMS’i ONAY veya EVET olarak cevapladığınız taktirde Ödeme işleminiz gerçekleşmiş olur.

Mobil Ödeme Bozumu Nasıl Çalışır?

Mobil ödeme nakit çok avantajlı bir yöntemdir. Fakat kötü niyetli kullanıcılar ve virüsler tarafından kolay bir şekilde istismar edilebilir. Hiçbir bilginiz olmadan sizi servise otomatik bir şekilde üye yapabilirler. Hal böyle olunca faturanıza düzenli bir şekilde para yansıtılır.

Virüsler ve Dolandırıcılar Bu Sitemi Nasıl Kullanabilir?

Telefonunuza bulaşmış olan Virüsler sayesinde otomatik bir şekilde ücretli bir servise üye olmanız mümkündür. Herhangi bir linke tıkladığınız zaman hiçbir uyarı, Onay veya SMS gibi bildirim almazsanız o zaman mobil ödeme bozumu üyeliğiniz başlatılmış olur. Hizmet başladıktan sonra SMS ile size bilgilendirme yapılır. Ancak bu işlemi iptal etseniz dahi ödeyecek olacağınız telefon faturasına ya da bakiyeye yansıtılır.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kullanılan GSM operatörü ile alışveriş yapılacak ise bu sistemin mobil ödeme bozdurma servisine açılması gerekir. Anlaşmalı olan e-ticaret sitesine giriş yapılır. Sonrasında alınacak olan tüm ürünler belirlenip sepete eklenir. Sepette yer an ürünler için ödeme sayfasında yer alan git butonuna tıkanması gerekir. Bu sayfaya içerdiğini taktirde karşınızda ödeme seçeneği yer alır. Bu hususta mobil ödeme yöntemini tercih etmeniz gerekir.

İleri sekmesine bastığınız zaman sizden farklı bilgiler istenir. Bu alanda yer alan telefon bilgisi yerine hangi numara ile işlem yapılacak ise o numara yazılır. İşlemin tamamlanmasının ardından telefonunuza alışveriş yaptığınız yerden bildirim SMS’i gelir. Gelen mesajı onayladığınız taktirde ödeme işleminiz başarıyla tamamlanmış olur