Mobil Ödeme Yöntemi ile Satış Oranında Yükselme

E-ticaret yöntemi ile internet üzerinden gerçekleştirilen işletme yerlerinin belirli bir oranı kişilere hitap eder. İşletmelerin hedef kitlesinde yer alan tüketici grubunun alışveriş alışkanlıklarının hepsi birbirinden ayrıdır. Belirli tüketici grubu kredi ve banka kartı yöntemi sayesinde alışveriş yapmayı tercih ederken kredi ve banka kartı kullanmayın kişiler de genellikle havale/ EFT, kapıda ödeme ya da mobil ödeme bozumu sistemi gibi yöntemleri tercih edip alışveriş yapmayı tercih eder.

Mobil ödeme yöntemi çok fazla kişi tarafından kullanılır. Bu yöntemi kimisi fiziksel mağaza yerlerinde kullanmayı tercih ederken kimisi de internet üzerinden online alışveriş yöntemlerinde kullanmayı tercih eder. Bu yöntem sayesinde işletme yerleri satışlarında fazlasıyla artış yakalamıştır. Kolay, pratik, basit ve kullanışlı olması açısından kişilere pek çok yönden avantaj sunar. İşletme yerlerinin e-ticaret sitesinde bu tür sisteme yer vermesi pek çok açıdan kolaylık ve imkan sunar. Tek yapmanız gereken bu yöntemden faydalanmak istenildiğinde ya telefonun ayarlar bölümünden mobil ödeme nakit sistemini aktif hale getirmek, ya da müşteri hizmetlerine bağlanarak bu yöntemi kullanmak istediğinizi belirtmektir.

Mobil Ödeme Sistemi Kullanımı Neye Denir?

Mobil ödeme sistemi genel olarak tüketicilerin, tahsilatlarını GSM operatörleri tarafından gerçekleştirdiği bir ödeme türüdür. Mobil ödeme bozdurma sistemi sayesinde ödeme yapmak isteyen kişiler, ödeme esnasında cep telefonu ve şifre bilgileri ile giriş yapıp alışveriş sistemlerini sonlandırabilir. Mobil ödeme yöntemi ile bu tutar oranı faturaya yansıtılır. Faturalı hatta sahip olmayan kişilerin ise bakiyesinden düşülür. Aynı zamanda işletme yerlerinde kullanılan bu mobil ödeme nakit sistemi, temassız pos cihazı ile de gerçekleştirilebilir. Bu işlem esnasında Mobil temassız ödeme ve NFC özelliği yer alan kredi kartı sayesinde olur.

Mobil Ödeme Kullanmanın En Önemli Nedenleri

Mobil ödeme kullanmak için en önemli nedenlerden 5 tanesini sizin sıralamak mümkündür. İşletmelerde neden mobil ödeme nakit sistemini kullanmak gerekir veya kullanırsanız ne tür faydalar elde etmiş olursunuz. İşte bunlara değinelim;

 • Satış oranlarında yüksek bir meblağa yükselmek için
 • Müşterilerin memnuniyetini kazanabilmek için
 • Mobil satış avantajından yararlanmak
 • Zaman konusunda pratiklik sunduğu için
 • E-ticarette sahteciliğe engel olduğundan dolayı

Bu tür nedenlerden dolayı mobil ödeme sistemini kullanmak fayda kazandırır.

Mobil Ödeme Kullanıldığında Kullanıcılarına Nasıl Avantajlar Sunar?

Ödeme seçenekleri içerisinde yer alan  mobil ödeme bozdurma sistemi kullanıcılara ve işletme yerlerine birçok imkan sunar. Bu imkanları ise şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Mobil Ödeme ile alışveriş yapma imkanı sunan e-ticaret sitelerinin mobil cihazlar üzerinden yapılan satışlarında daha çok artış gözlemlenir.
 • Mobil Ödeme yöntemi sayesinde işletmeler tüm ticari işlemlerini daha kolay bir şekilde kayıt altına alır.
 • Mobil Ödeme yöntemi ile alışveriş, hem kişiler için hem de işletme yerleri için zaman kazandırır.
 • Mobil Ödeme yöntemi tahsilat konusunda herhangi bir yanlışın önüne geçmesinde birebirdir.
 • Fiziksel mağaza yerlerinde alışveriş yapıldığı taktirde kasada işlem sırasında herhangi bir problem olmaz
 • E-ticaret firma yerleri de mobil ödeme sistemi sayesinde e-ticarette sahteciliğin önüne geçer.
 • Mobil Ödeme sistemi ile alışveriş olanağı sunan e- ticaret sitelerinin hem müşteri memnuniyetinde hem de satışlarında artış olur.
 • Mobil Ödeme bozumu yöntemi ticaretin gelişmesine çok katkı sağlar

Sizde böyle imkanlardan yararlanmak isterseniz e-ticaret firmanız da mobil ödeme bozumu yöntemini kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik bir kullanım sunduğu için online olarak ya da fiziki mağaza yerlerinde bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sistemi aktif hale getirmektir.

Mobil Ödeme Sistemi Kullanımı Nedir?

Mobil ödeme sistemi, tüketici gruplarının alışveriş tahsilatlarını GSM operatörleri sayesinde gerçekleştirdiği bir tür öneme yöntemidir. Mobil ödeme nakit sistemi ile Ödeme yapmak isteyen kişiler, Ödeme sırasında cep telefonu ve şifre bilgilerini girip alışveriş işlemlerini tamamlayabilir. Mobil ödeme sayesinde bu tutar kişilerin faturasına yansıtılır. Kişinin kullandığı hat bakiyesi ise krediden düşüş yapılır. Bunun yanı sıra iş yerlerinde tercih edilip kullanılan mobil ödeme sistemi, temassız pozlar sayesinde de gerçekleştirilebilir. Bu işlemde mobil temassız ödeme ve NFC özelliği açık bulunan kredi kartları aracılığı sayesinde olur.

Mobil Ödeme Sistemi sayesinde Satışlarda Artış Yakalama

E-ticaret ile internet üzerinden ürün satışı gerçekleştiren işletme yerlerinin ürünleri belirli bir oranda kişilere hitap eder. İşletme yerlerinin hedef kitlelerinden bulunan tüketici gruplarının alışveriş alışkanlıklarının her biri birbirinden ayrıdır. Bazı tüketici gruplarının kredi ve banka kartı yöntemi ile alışveriş yapmayı tercih ederken kredi kartı ve banka kartı bulunmayan kişiler ise genel olarak kapıda ödeme, havale/ EFT veya mobil ödeme bozdurma yöntemi gibi seçenekleri tercih ederek alışveriş yamayı tercih eder.

Mobil ödeme yöntemi ülkemiz çapında kullanılmaya başladığından itibaren bu sistemi kullanan çok fazla kişi ortaya çıkmış durumdadır. Bu kişilerin bir kısmı fiziksel mağaza yerlerinde Mobil temassız ödeme yöntemini tercih ederken bazısı da e-ticaret sitelerinde bu tür ödeme yöntemini kullanmak ister. Yani kısaca bahsetmek gerekirse mobil ödeme sistemi yer alan e- ticaret firma yerleri ulaştığı hedef kitleye bir yeni grup daha eklemeyi başarmıştır. Bu da işletme yerlerinin satışlarında artış yakalanmasına sebebiyet vermiştir. Sizde e- ticaret sitenizde mobil ödeme bozumu sistemine yer vererek, hedef kitlenizde bulunan kişilere farklı bir ödeme alternatifi sunabilir ve satışlarınızda daha çok artış yakalayabilirsiniz 

Mobil Ödeme Kullanmanız İçin En Başlıca Nedenler

Mobil ödeme sistemini kullanmanız İçin tam olarak 5 neden yer alır. İşletme yerinizde neden mobil ödeme bozumu yöntemini kullanmalısınız, ya da kullanırsanız ne gibi faydalar olur bunlara göz atmanız mümkündür. Genellikle işletme yerleri;

 • Satış artışı elde etme
 • Müşterilerin memnuniyetini kazanma
 • Mobil satış imkanı elde edebilme
 • Zamandan tasarruf etme
 • E-ticarette sahteciliğe engel olma

Gibi amaçlardan dolayı mobil ödeme sistemini kullanmakta fayda vardır.

Mobil Ödeme Sisteminin Kişilere Sunduğu Başlıca Avantajlar Nelerdir?

Ödeme seçenekleri arasında bulunan mobil ödeme sistemi kişilere ve işletme yerlerine pek çok avantaj imkanı sunar. Bu başlıca avantajlar ise şu şekildedir;

 • Mobil ödeme ile alışveriş özelliği açık bulunan e-ticaret sitelerinin mobil cihazlar üzerinden yapılan satış oranlarında artış gözlemlenir.
 • Mobil ödeme sistemi ile işletme yerleri tüm ticari işlemlerini kolay bir şekilde kayıt altında tutar.
 • Mobil ödeme ile alışveriş, hem kişilere hem de işletme yerlerine zaman kazandırır.
 • Mobil ödeme, tahsilat konusunda olası bir yanlışın önüne geçmesi i iyi bilir.
 • Fiziksel mağazalarda alışveriş yapıldığı zaman kasada ödeme yaparken asla problem yaşamazsınız.
 • E-ticaret firmaları da mobil ödeme sistemi sayesinde e-ticarette sahteciliğe engel olur.
 • Mobil ödeme yöntemi ile alışveriş yapmak için izin olanağı sunan e-ticaret firmalarının gerek müşteri memnuniyeti, gerekse satışlarında artış gözlemlenir.
 • Mobil ödeme nakit sistemi mobil ticaretin gelişmesine katkı sunar.

Eğer ki sizde bu tür avantajlardan faydalanmak isterseniz e-ticaret firmanız mobil ödeme bozdurma sistemlerine yer vermeniz mümkündür. Oldukça basit ve kolay kullanımı sayesinde ister online işlemlerde ister fiziki mağazalarda bu ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun için yapacağınız işlem çok basit. Sadece telefonunuzdan yada müşteri hizmetlerini arayarak mobil ödeme yo temini aktif hale getirmektir.

Mobil Ödeme ile Mobil Satış İşlemi

E-ticaret siteleri üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin yaklaşık olarak %75’i Mobil cihazlar üzerinden yapılır. Daha çok cep telefonu ve tablet gibi cihazlar sayesinde alışveriş yapan kişiler ürün tahsilatını Mobil ödeme yöntemi veya kredi, banka kartı gibi işlemler sayesinde gerçekleştirir. Banka kartı ve kredi gibi yöntemden faydalanmayan kişiler ise en çok mobil ödeme yöntemini tercih eder. Bu yüzden mobil satışında artış yakalamak isteyen e-ticaret firmaları mobil ödeme bozdurma yöntemi ile alışveriş seçeneğini e-ticaret siteleri üzerine eklemeleri çok önemlidir. Sizde böyle bir yöntemden faydalanmak için e-ticaret sitenize bu özelliği ekleyip mobil platformlar üzerinden yaptığınız satışı daha çok artırabilirsiniz.

Mobil Ödeme Bozumu Sayesinde Satışta Artış İmkânı

E-ticaret sayesinde internetten ürün satışı gerçekleştirin  işletme yerlerinin ürünleri belirli bir hedef kitleye hitap eder. İşletme yerlerinin hedef kitlesinde yer alan tüketici gruplarının alışveriş alışkanlığının birbirinden ayrı olduğu aşikardır. Bazı tüketici kitlesi kredi ve banka kartı yöntemi ile alışveriş yapmayı tercih ederken kredi ve banka kartı bulunmayan pek çok kişi ise kapı ödeme, havale/EFT veya mobil ödeme nakit yöntemini kullanarak alışveriş yapmayı tercih eder.

Mobil ödeme sistemleri ülkemiz genelinde kullanılmaya başladığından bari bu ödeme yöntemini kullanan birçok kişi ortaya çıkmıştır. Bu kişilerin bir kısmı fiziksel mağazalarda mobil temassız ödeme seçeneğini kullanırken bazı kesim ise e-ticaret sitelerinde bu ödeme yöntemini kullanılır. Yani kısaca özetlemek gerekirse mobil ödeme bozumu sistemine sahip olan e-ticaret firmaları hitap ettiği gruba bir yeni grup daha ekleyebilir. Hal böyle olunca da işletmelerin satışlarında artış gözlemlenir. Sizde e-ticaret sitenizde mobil ödeme yöntemine yer verip, hedef kitlenizde bulunan kişilere daha alternatif bir ödeme imkanı vadedebilir ve satışlarınızda artış yakalayabilirsiniz 

Mobil Ödeme ile E-Ticarette Sahteciliğe Engel Olun

Günlük hayatta e-ticaret firmalarının karşılaştığı durumlardan bir tanesi de e-ticarette Fraud yani başka bir deyişle de sahteciliktir. Genel olarak e-ticarette sahtecilik ile karşılaşan işletme yerleri kayıp veya çalıntı kredi kartıyla alışveriş işlemi gerçekleştiren işletmelerin yerlerdir. Böyle bir durum işletme yerlerinin hem maddi açıdan hem de manevi açıdan zarara uğramasına neden olur.

Ancak mobil ödeme sistemi yer alan işletme yerlerinde e-ticarette sahteciliğin önüne kolay bur şekilde geçmek oldukça mümkündür. Bunun başlıca nedeni ise mobil ödeme bozumu yöntemi ile alışverişlerde kişilere kısa bir kod gönderilir. Hal böyle olunca sizin olup olmadığınız anlaşılır. Eğer ki sizde e-ticarette sahteciliği engellemek ve işletme yerinizin zarar görmesine engel olmak isterseniz, mobil ödeme yöntemini tercih etmeniz doğru bir fikirdir.

Mobil Ödeme Yöntemi ile Zaman Kazanın

Ödeme seçenekleri arasında bulunan havale/EFT ve kapıda ödeme yöntemi genel olarak özletme yerlerinin zaman kaybetmesine neden olur. Çünkü burada mobil ödeme bozdurma yönteminin takibi manuel olacak şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda kredi ve banka kartı ile ödeme yapabilme veya mobil ödeme yöntemi sayesinde alışveriş seçeneği bulunan işletme yerlerinin diğerlerine göre daha çok zaman kazandığını bilinir. Çünkü böyle bir durumda ödeme türlerinin kontrolleri otomatik olacak şekilde yapılır.

 Eğer ki sizde hem müşteri kitlenizin hem de işletme yerinizin zamandan tasarruf etmesini istiyorsanız e- ticaret sitenize mobil ödeme yöntemi ile alışveriş seçeneğini ekleyebilirsiniz. Böylelikle hem satışlarınızda hem de müşteri memnuniyetinizde artış yakalayarak e-ticarette başarı oranınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Oldukça kolay ve kullanışlı olan mobil ödeme nakit yöntemini istediğiniz pek çok yerde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sistemi aktif hale getirmektir.

Mobil Ödeme Bozumu Nasıl Kullanılır?

Mobil ödeme bozumu kullanmak için anlaşmalı olan kurum yerinin web sitesi ya da uygulaması üzerinden mobil ödeme nakit yöntemi tercih edilir. Telefonunuza başlatılması gereken servis ile ilgili bir onay mesajı gönderilir. Bu gelen SMS’i ONAY veya EVET olarak cevapladığınız taktirde Ödeme işleminiz gerçekleşmiş olur.

Mobil Ödeme Bozumu Nasıl Çalışır?

Mobil ödeme nakit çok avantajlı bir yöntemdir. Fakat kötü niyetli kullanıcılar ve virüsler tarafından kolay bir şekilde istismar edilebilir. Hiçbir bilginiz olmadan sizi servise otomatik bir şekilde üye yapabilirler. Hal böyle olunca faturanıza düzenli bir şekilde para yansıtılır.

Virüsler ve Dolandırıcılar Bu Sitemi Nasıl Kullanabilir?

Telefonunuza bulaşmış olan Virüsler sayesinde otomatik bir şekilde ücretli bir servise üye olmanız mümkündür. Herhangi bir linke tıkladığınız zaman hiçbir uyarı, Onay veya SMS gibi bildirim almazsanız o zaman mobil ödeme bozumu üyeliğiniz başlatılmış olur. Hizmet başladıktan sonra SMS ile size bilgilendirme yapılır. Ancak bu işlemi iptal etseniz dahi ödeyecek olacağınız telefon faturasına ya da bakiyeye yansıtılır.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kullanılan GSM operatörü ile alışveriş yapılacak ise bu sistemin mobil ödeme bozdurma servisine açılması gerekir. Anlaşmalı olan e-ticaret sitesine giriş yapılır. Sonrasında alınacak olan tüm ürünler belirlenip sepete eklenir. Sepette yer an ürünler için ödeme sayfasında yer alan git butonuna tıkanması gerekir. Bu sayfaya içerdiğini taktirde karşınızda ödeme seçeneği yer alır. Bu hususta mobil ödeme yöntemini tercih etmeniz gerekir.

İleri sekmesine bastığınız zaman sizden farklı bilgiler istenir. Bu alanda yer alan telefon bilgisi yerine hangi numara ile işlem yapılacak ise o numara yazılır. İşlemin tamamlanmasının ardından telefonunuza alışveriş yaptığınız yerden bildirim SMS’i gelir. Gelen mesajı onayladığınız taktirde ödeme işleminiz başarıyla tamamlanmış olur 

Mobil Ödeme Bozdurma Sayesinde Satış Yapma

E-ticaret siteleri sayesinde yapılan alışverişlerin pek çoğu genellikle Mobil cihazlar kullanılarak yapılır. Gerek cep telefonu gerekse tablet gibi cihazların kullanımı sayesinde alışveriş yapan kişiler ürün tahsilatını ister mobil ödeme, banka kartı kullanarak, isterse de kredi yöntemi sayesinde gerçekleştirebilir. Kredi ve banka kartı olmayan kişiler genel olarak en çok mobil ödeme bozdurma yöntemini tercih eder. Kolay, hızlı ve pratik oluşundan dolayı çok avantajlıdır.

Bu nedenle mobil satış konusunda artışa neden olmak isteyen e-ticaret firmaları için mobil ödeme nakit alışveriş sistemi oldukça öneme sahiptir. E-ticaret sitelerinde bu ödeme yöntemi bulunduğu zaman kazanç da çok daha fazla artış gözlemlemek olasıdır. Eğer ki sizde kazancınızın iyi bir yere gelmesini isterseniz bu özelliği ekleyip mobil platform sayesinde yaptığınız satışların artmasına ön ayak olabilirsiniz.

Mobil Ödeme Nakit ile Müşterileri Memnun Etme

E-ticaret kapsamı altında gerek ürün gerekse hizmet satışı yapan işletme yerlerinin en dikkat ettiği konulardan bir tanesi müşteri memnuniyetidir. Birçok işletme yeri müşterilerin beğenisini kazanıp artış elde etmek için farklı stratejiler geliştirir. Bu yüzden stratejileri uygun olacak tarzda bir hareket sergilemek daha doğru olur. Genellikle bazı işletmeler e-ticaret sitesine tasarımı konusunda bazı işletme yeri ise e- ticaret sürecini önemseyip müşteri elde etmeye çalışır.

Müşteri memnuniyetinde artış yakalamak isteyen işletme yerlerinin dikkat edeceği başka bir temel unsur ise internet üzerinden alışveriş yapan kişiler için zaman çok önemli bir yere sahiptir. Genel olarak e-ticaret sitesinden alışveriş yapacak olan kişiler zaman elde etmeye çalışır. Mobil ödeme bozumu yöntemi müşterilerin alışveriş esnasında zaman kazanmasını sağlayacağı için müşterilerin artmasında da büyük bir öneme sahip olur.

Mobil Ödeme Bozumu Sistemine Gerek Var mı?

Mobil ödeme bozumu kullanmak isteyen birçok kişi bu yöntemi kullanmayı tercih ederek avantajlarından yararlanabilir. Bu yöntem genellikle nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerin ve farklı yol arayışına giren kişilerin tercih ettiği bir sistemdir. Kullanımı kolay ve zamandan tasarruf ettirdiği için  kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Kolay bir kullanım sunması nedeni ile Mobil ödeme kullanmak isteyen pek çok kişi tarafından tercih edilir. Bu yöntem günümüzde çok yaygın olmuş bir sistemdir.

Bankaların kredi ve kredi kartı onaylaması ya da işlemlerin uzun sürmesi gibi nedenlere bağlı olarak kişiler bankalarda işlem yapmaya çekinir oldu. Bu nedenden dolayı mobil ödeme faizsiz ve kullanıcıları uğraştırmayın için daha cazip gelir.

Mobil Ödeme Bozdurma Yönteminin Tercih Edilmesindeki Başlıca Neden

Mobil ödeme bozumu tercih edilmesindeki asıl neden elbette ki nakit ihtiyacın karşılanmasıdır. İnsanlar zaman zaman nakit paraya sıkışıp ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelebiliyor. Hal böyle olunca da bir yerlerden para bulmak zorunda kalınıyor. Tam da bu durumda kredi ve kredi kartı kullanmak biraz uğraş gerektirdiği için veya olumsuz olarak yanıtlarını için mobil ödeme kişilere daha çok yardımcı oluyor. Mobil ödeme nakit yönteminde faiz işlemi bulunmaz. Yalnızca bu doğrultuda nakit ihtiyaç karşılanır ve kullanılan fatura telefon faturasına yansıtılır. Bu faturanın da telefon faturası ne zaman ödeniyor o zaman ödenmesi gerekir.

Mobil ödeme bozdurma ihtiyacının giderilmesi durumunda mağaza, market ya da online alışveriş yerlerinde böyle bir yöntemde faydalanarak kullanmak çok mümkündür. Ancak böyle bir imkandan faydalanmak için mobil ödeme servisini açmak gerekir. Bunun için ister müşteri hizmetlerine bağlanabilir isterseniz de ayarlarım bölümünden bu uygulamayı aktif hale getirebilirsiniz. Kişilere pek çok avantaj sunan bu sistem oldukça beğeni toplar ve bu yüzden de artış göstererek kullanılmaya devam eder.

Mobil Ödeme Bozumu Kullanmaya Gerek Var mı?

Mobil ödeme bozumu sisteminden yararlanmak isteyenlerin tercihi mobil ödeme yöntemidir. Bu sistemin tercih etmek isteyenler daha çok paraya sıkışan kişilerin. Aynı zamanda para konusunda farklı alternatif yol arayışı içerisinde olanların da en ön plandaki seçimidir. Kullanımı oldukça kolay ve pratik olduğu için herkesin ihtiyacını zaman almadan karşılaması mümkündür. Mobil ödeme bozumu birbirinden çok avantaj sunduğu için dileyen herkes faydalanabilir.

Mobil ödeme günlük yaşamda daha çok gençler tarafından tercih edilip kullanılır. Ayrıca kredi kartı kullanmak istemeyen kişilerin de seçmiş olduğu bir yöntemdir. Faizin bir ödeme seçeneği olduğu için herkese bu yönden cazip gelir. Gerek online internet alışverişinde gerekse mağaza market gibi fiziki yerlerde kolayca kullanılabilir. Bu sistemi kullanabilmeniz için yalnızca sistemi aktif hale getirmektir.

Mobil Ödeme Bozdurma Tercih Edilmesindeki Neden Nedir?

Mobil ödeme bozumu sisteminin tercih edilmesindeki tek neden nakit ihtiyacının giderilmesidir. İnsanlar nakit paraya ihtiyaç duyduğunda farklı alternatif yol arayışına girerler. Bu yöntem ise kişilere avantajlı ve kolay gelir. Bankalardan kredi ve kredi kartı bekleme uzun bir zaman alır. Acil paraya ihtiyaç olduğunda bu yöntem kısa sürede halledilebilir. Mobil ödeme bozdurma birçok avantajı beraberinde sunduğu için oldukça cazip ve kullanışlıdır. Bu yöntemdeki en başlıca unsur harcanan tutar limitinin telefon faturasına yansıtılıyor oluşudur.

Mobil ödeme nakit ihtiyacının karşılanması için mağaza, market veya online alışveriş sitelerinde tercih edip kullanmak daha iyi bir yöntemdir. Fakat böyle bir imkandan faydalanmak için öncelikli olarak hattın bu sisteme açık olması gerekir. Bu sistemi açabilmek için de ayarlarım bölümünden mobil ödeme sistemini aktif hale getirmeniz mümkündür. Böylelikle tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz.